۱۳۹۷ خرداد ۲, چهارشنبه

ایران-سال97 -یادواره بخون خفتگان راه آزادی شهر قهرمان پرور کازرون


آخرین هفته ماه اردیبهشت۹۷ با خون دلیران کازرون رنگین شد.
۴ گرد سرفراز کازرونی فدیه آزادی میهن در زنجیر شدند.
صفحه یادواره این بخون خفتگان راه آزادی شامل تمامی کلیپ ها و عکس ها اخبار و گزارشاتی استکه در فضای مجازی منتشر شده است

اسامی این قهرمانان:
مهدی (هادی) جهانتاب
امید یوسفیان
 رضا (بهنام) اژدری
علی محمدیان آزاد 

در پی تلاشها و اعتراضات مستمر و پیگیری مردم دلیر کازرون پیکرهای این شهیدان بخون خفته به تحویل خانواده ها داده شدو مراسم خاکسپاری با شرکت هزاران نفر از مردم کازرون برگزار شد


مهدی (هادی) جهانتاب

پیکر مهدی (هادی) جهانتاب چهارمین شهید کازرون در روز 31اردیبهشت به خانواده‌اش تحویل داده شد.

مهدی قهرمان در اولین شب خیزش بازداشت میشود و زیر کتک و شکنجه به اغما میرود.
بدن وی پر از ساچمه بود و در حالی که مجروح بود زیر  ضرب و شتم وحشیانه  و شکنجه قرار میگیرد بهمین دلیل تمام بدنش کبود شده و براثر شکنجه به کما میرود. 
او بحدی شکنجه شده بود که پیکرش قابل شناسایی نبود ومدتهامجهول الهویه بود.
خانواده‌ وی روز دوشنبه ۳۱اردیبهشت باخبر میشوند که پیکر او در سردخانه‌ی کازرون بوده.

رضا (بهنام) اژدری
رضا (بهنام) اژدریسومین شهید دلاور قیام مردم کازرون رضا (بهنام) اژدری نام داشت.

از پدر رضا اژدری امضا گرفتن که او با سنگ کشته شده. پیرمرد روستایی هم امضا کرده. به همین دلیل پیکر او در خفا در روستاشون تشییع شده.


امید یوسفیان
امید یوسفیان
امیدرضا یوسفیان

اولین جان باخته راه ازادی کازرونی امیدرضا یوسفیان؛نقاش ساختمانی بود او بین ۳۰تا ۳۴سال سن داشتو با شلیک گلوله جنگی مأموران ضدشورش رژیم به‌شدت مجروح شده بود؛در روز شنبه ۲۹ اردیبهشت؛ به‌دلیل شدت جراحات وارده؛ در بیمارستان به‌شهادت رسید.

روز سه ‌شنبه اول خرداد ۹۷ مراسم تشییع پیکر شهید امید رضا یوسفیان از شهدای قیام کازرون ساعت ۱۷ باحضور گسترده مردم  برگزار شد.

 علی محمدیان آزاد


یکی دیگر از شهیدان قهرمان این قیام؛‌ علی محمدیان آزاد نام دارد.

علی محمدیان آزاد در اولین شب خیزش کازرون در روز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت در خیابون فلسطین بر اثر شلیک گلوله ماموران جنایتکار به شهادت میرسد.

علی قهرمان همان کسی است که جلو پاسگاه لاستیک آتیش میزنه  و در پاسگاه رو میکنه


تشييع جنازه و خاكسپاري سه شهيد قيام كازرون

با شعارهاي مرگ بر دیکتاتور، برادر شهیدم راهت ادامه دارد، برادر اسيرم آزاد بايد گردد


بعد از ظهر سه شنبه اول خرداد، مراسم تشییع سه شهيد قیام کازرون امید رضا یوسفیان،. علی محمدیان آزاد و هادی (مهدی) جهانتاب با حضور جمع كثيري از مردم شهر برگزار شد. اين شهيدان در بهشت زهراي كازرون و مزار معروف به سيد محمد خاکسپاری شدند.

در حاليكه نيروهاي اطلاعاتي و انتظامي و لباس شخصي‌ها تلاش ميكردند از سردادن شعارهاي ضد حكومتي جلوگيري كنند، شركت كنندگان كه از سراسر كازرون گرد آمده بودند، بي‌اعتنا به اين تلاشها، با خروش شعارهای برادر شهیدم راهت ادامه دارد؛ برادر اسيرم آزاد باید گردد؛ برادر شهیدم خونت را پس می‌گیرم؛ مرگ بر دیکتاتور؛ استاندار استاندار، ننگ به نیرنگ تو؛ خون شهیدان ما می‌چکد از چنگ تو، خشم و نفرت خود را از رژيم آخوندي ابراز كردند.


گزارشی از اعتراضات مردم برای تحویلگیری پیکر شهدا و آزادی اسرا
مردم کازرون یک هفته است برای تحویل‌گیری پیکر شهدای خود تلاش می‌کنند.

شنبه ۲۹اردیبهشت (۱۹مه) مردم کازرون با شعار «برادر اسیرم آزاد باید گردد» به خیزش خود علیه اقدامات سرکوبگرانه رژیم و به‌شهادت رساندن و بازداشت فرزندشان با تجمع و تظاهرات در میدان شهدا و در مقابل دادگستری رژیم آخوندی ادامه دادند بازاریان کازرون نیز مغازه‌هایشان را بسته‌اند و فشارهای مأموران اطلاعات برای بازکردن مغازه‌ها به جایی نرسید. کارگزاران رژیم به‌ویژه مأموران اطلاعاتی با فریبکاری درصدد پایان دادن به اعتراضات بودند اما مردم خواستار تحویل دادن پیکر شهیدان و آزادی دستگیر شدگان شدند.
در تظاهرات مردم کازرون که روز چهارشنبه با شلیک نیروهای سرکوبگر به خون کشیده شد تعدادی از تظاهر کنندگان به‌شهادت رسیدند. 
علی محمدیان آزاد و امید یوسفیان دو تن از شهیدان قیام کازرون هستند. امید یوسفیان که در روز چهارشنبه مورد اصابت گلوله پاسداران قرار گرفت، روز شنبه بر اثر شدت جراحات وارده به‌شهادت رسید.

روز جمعه نیز مردم به‌پاخاسته کازرون این شهر را به صحنه رویارویی با تمامیت دستگاه سرکوب نظام آخوندی تبدیل کردند. پاسداران، بسیجیان و لباس شخصی‌ها و گارد ضدشورش که از شهرهای دیگر به کازرون اعزام شده بودند در نقاط مرکزی شهر مستقر و خیابانهای منتهی به محل نمایش جمعه را مسدود کردند. با این وجود مردم به‌پاخاسته با سر دادن شعار مراسم ریاکارانه و فرمایشی نماز جمعه را به هم زدند. تجمع در مسجد النبی نیز که قرار بود استاندار در آن سخنرانی کند با شعار «استاندار بی‌بته اعدام باید گردد» بهم خورد. حملات نیروهای سرکوبگر به معترضان در خیابان شهدا به درگیریهای وسیع خیابانی و جنگ و گریز کشیده شد. مردم با آتش زدن لاستیک مسیر تردد خودروهای سرکوبگر را سد کردند و با سنگ و چوب و با شکستن موزاییکهای خیابانها به دفاع از خود پرداختند.

مزدوران در حملات کور شیشه‌های ماشینهای پارک شده در پارکینگها را شکستند. در جریان درگیریهای روزهای پنجشنبه و جمعه شماری از خودروهای نیروهای سرکوبگر و چندین مرکز چپاول و سرکوب دولتی به آتش کشیده شد.

اعتراضات جمعه شب تا بامداد شنبه ادامه یافت. در فلکه سیما شهر مردم در مقابل حملات مزدوران شعار می‌دادند: نترسید ما همه با هم هستیم؛ و ما بچه‌های جنگیم بجنگ تا بجنگیم. در چهارراه قدس تیراندازی نیروهای سرکوبگر به معترضان به درگیری کشیده شد که علاوه بر مجروح شدن جوانان، شماری از لباس شخصی‌ها و عوامل اطلاعاتی رژیم مجروح شدند. در درگیریهای روز پنجشنبه نیز جوانان دلیر شماری از آدمکشان را گوشمالی داده و آنها را مجبور به فرار کردند. مزدوران گوشمالی داده شده و مصدوم با یک اتوبوس به نورآباد ممسنی انتقال یافتند. 

مردم کازرون تاکنون پیکر 4شهید خود را تحویل گرفتند. برخی خبرها حاکی است که شمار شهدا بیش از این است.


مریم رجوی: با درود به شهیدان قهرمان و مردم بپاخاسته و داغدار کازرون، خواهان آزادی بلادرنگ دستگیر شدگان گردید و عموم هموطنان را به یاری مجروحان فراخواند. مریم رجوی در همین رابطه خواستار اعزام هیات تحقیق ملل متحد و نماینده کمیسر عالی حقوق بشر شد.وز جمعه چهارم خرداد۹۷مراسم هفتم شهیدان قیام کازرون در یکی از مساجد شهر برگزار شد. عده زیادی از مردم در این مراسم شرکت کردند و یاد شهیدان قهرمان قیام اخیر را گرامی داشتند. نیروهای امنیتی و اطلاعاتی که محل را کاملاً به محاصره درآورده بودند به تهدید جمعیت می‌پرداختند و تلاش می‌کردند مانع شعار دادن آنها شوند. رژیم از ترس خشم مردم در تمامی شهر فضای نظامی و امنیتی برقرار کرده بود.

مطالب مرتبط:
این روزها شهر کازرون به آئینه شهرهای شورشی ایران تبدیل شده است. مردم کازرون صفحات زرینی در مقاومت خود در برابر رژیم آخوندی و حکومتهای مستبد در تاریخجه خود دارند.

در این کلیپ اسامی برخی از شهدای مجاهد خلق و شخصیتهای مبارز این شهر آمده است.هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر

درباره سازمان مجاهدین خلق ایران

مسعود رجوی   شجره طیبه مجاهدین، گوهر صبر و مقاومت، وفای به پیمان با فدای بیکران گفتگوی اینترنتی بوالقاسم رضایی حول حقایق کمتر ...